Boldog Karácsonyt 2015!

Bejegyzés képe

Azok, akik még nem oly régen vannak a klubunkban, rendszerint megkérdezik, hogyan vannak edzések Karácsonykor, és az ünnepi időszakban. A veterán klubtagok 🙂 ilyenkor csak mosolyogva összenéznek, hiszen mindannyian tudják a választ; – ugyan úgy, mint bármikor máskor… 🙂 .

Klubunkban a ju jitsu nem edzésidőpontokban van jelen, hanem nap mint nap éljük meg a pillanatok varázslatában. Nincsennek a hétköznapihoz képest különleges vagy ünnepi alkalmak; és sokkal közelebb állok a valósághoz ha azt mondom, csakis különleges és ünnepi alkalmaink vannak, hiszen életünk minden egyes pillanata egyfajta varázslat…

A Karácsony ünnepén talán könnyebb mindenki számára megérezni és megélni ezeket a pillanatokat, ám ilyenkor ér bennünket a legtöbb olyan hatás is, amely képes lehet teljesen elfedni a valódi varázslatot. Mindenhonnan ömlenek reánk a jobbnál jobb ajánlatok, vásárlási lehetőségek és akciók, és sokan elhiszik, hogy ezekkel bármi igazán fontos és értékes megvásárolható vagy birtokolható lenne. Miközben birtokolni akarunk, pont amellett rohanunk el, amit oly nagyon hajszolunk.

Vágyunk a szeretetre; adni éppen úgy, mint kapni. Elhisszük azt, hogy mindezt Karácsonykor tudjuk leginkább megélni és a vásárolt dolgok segítségével kifejezni. Amíg csak ezt látjuk, a titok nem nyílik meg előttünk…

Azt, hogy mi a titok, igazából mindannyian tudjuk, csupán oly mértékben elfeledjük, hogy amikor alkalmanként elénk kerül, mindig újra és újra rácsodálkozunk.

Az idő az, amely kisiklik a kezeink közül, amit nem lehet birtokolni, elraktározni, összegyűjteni vagy tartalékolni.

Nem tehetjük meg, hogy ne legyen időnk együtt lenni a barátainkkal, szeretteinkkel, játszani a gyermekeinkkel, vagy beszélgetni a társainkkal. Végzetes hibát követünk el, ha választásunk szerint későbbre halasztjuk a pillanatok megélését, hiszen úgy gondoljuk, majd egy másik alkalommal bepótolhatunk mindent; mert majd elég időt takarítunk meg és gyűjtünk össze az egyre fokozódó hiányérzet megszüntetéséhez. A csapda ugyan is ott van, hogy koránt sem biztos hogy lesz alkalom a későbbre…

Hát nem! Nem tudunk semmi olyat megvásárolni, ami pótolhatná az időt, amit a társainkkal, barátainkkal és szeretteinkkel tölthettünk volna. Idő kell a pillanatok megéléséhez, a szeretethez, becsülethez és minden értékünkhöz. Ezek nem gyors, azonnali, vagy szezonális dolgok (amely jellemzők manapság igencsak hívogatóak), hanem a mindennapok történéseinek kell lennie. Meg kell értenünk és akkor meg is érezhetjük, majd meg is élhetjük, az adott pillanat értékét, amit nem lehet elhalasztani csak is ott lenni vagy elveszíteni…

Legyünk ott, a Karácsony minden pillanatában, érezzük és éljük meg az értékeink valóságát, majd tegyük mindezt az egymást követő napok sokaságában: Legyen minden nap Karácsony… 🙂 .

Tisztelt Látogatóink és Kedves Barátaink,

a Ju Jitsu Klub Hódmezővásárhely nevében kívánok:

Boldog, békés ünnepeket, szeretetben és jó egészségben!

Füvesi Sándor

.      .      .

ui.: a téli estékre ajánlom, Michael Ende: Momo című könyvét, amelyből sok mindent megtudhatunk a “titokól”… 🙂

Összes hír

Szólj hozzá!

Az e-mail címed sehol sem jelenik meg, harmadik fél nem férhet hozzá.
A *-gal jelölt mezőket kötelező kitölteni.

*
*

Az alábbi HTML elemek és attribútumok használhatók: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>