Példamutató Örökifjak! – 2017. december 02.

Bejegyzés képe

Immáron három évre tekint vissza az együttműködésünk az Egészséges Vásárhely Program – Egészségfejlesztési Irodával (EVP-EFI). Ez idő alatt sok közös programunk és rendezvényünk volt, amelyekről a klubunk honlapján is rendszeresen beszámoltunk. Az egészséges életmód közös vezérfonalként köti össze ezeket az eseményeket, és ebbe a sorba illeszkedik a legutóbbi tréningünk is…

Az EVP-EFI által szervezett és koordinált életmód-, és a hozzá kapcsolódó mozgásprogramok között klubunk az önvédelem témakörével foglalkozik. Már az önvédelmi program kezdetétől három tréningre bontottuk a teljes tudásanyagot. Így hoztuk létre az Egészségmegőrző és tartásjavító tornát, a Kondicionáló edzést, és az Önvédelem technikai és taktikai foglalkozást.

Az életmódváltásban résztvevők számára a mozgásprogramok mindegyike (legyen az úszás, futás, jóga, stb.) komoly kihívást jelent. Ezt megkönnyítve hoztuk létre az előbb említett fokozatosan felépített mozgásanyagot, ahol az első foglalkozáson az emberi test egészséges természetes mozgásainak a gyakorlása és (újra)tanulása van a központban, a másodikon a funkcionális kondíció fejlesztése, a harmadikon pedig az önvédelem technikái és taktikája. Az egyes foglalkozások jellemzői, leírásuk és minden további információ a klub honlapján A klubról/Csoportok menüpont alatt megtalálható.

A mai napon az EVP-EFI szervezésében városunk aktív nyugdíjasai jöttek el a Balog Imsi Sportcsarnokba, hogy Márti vezetésével egy átmozgató tornán vegyenek részt. A foglalkozást két részre osztottuk. Az első felvonásban az egészséges alapmozgások és tartásjavító gyakorlatok következtek sorban egymás után, ahol a legnagyobb figyelmet a törzs vázizomzatának alapos átmozgatása kapta (nyak, váll, gerinc és csípő funkcionális területei). A rövid szünetet követően pedig egy általánosan mindent átmozgató gyakorlatsor következett.

Nem volt könnyű dolga sem Mártinak a gyakorlatok összeállításánál, sem pedig a tornán részt vevő hölgyeknek és uraknak a végrehajtáskor, ugyanis az ilyen jellegű rendezvények egyik jellemzője a részvevők nagyon változatos összetétele. Ebből adódóan voltak akik sportosabbak, másoknak pedig egészségügyi okokból adódóan inkább valamilyen gyógytorna jellegű mozgásra volt szüksége. Ezt a két végletet összehangolva lett kialakítva a mozgásanyag, amit a többség ügyesen teljesített is, de mindenkinek volt lehetősége megpihenni amikor úgy érezte, hogy arra szüksége van. Jól mutatja a fenti gondolatok gyakorlati megjelenését a torna utáni beszélgetésünk. Amellett, hogy minden résztvevő nagyon hasznosnak érezte a tréningeket, voltak akik kicsit intenzívebb terhelést is tudtak volna teljesíteni, míg másoknak a gyakorlatok közben is meg kellett állni egyszer-egyszer egy kis pihenőre.

Tiszteletre méltó a most megismert örökifjú hölgyek és urak közössége, hiszen nem csak kortársaik felé mutatnak pozitív példát, de a fiatalabb generációk is követendő utat láthatnak maguk előtt…

Összes hír

Szólj hozzá!

Az e-mail címed sehol sem jelenik meg, harmadik fél nem férhet hozzá.
A *-gal jelölt mezőket kötelező kitölteni.

*
*

Az alábbi HTML elemek és attribútumok használhatók: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>